loading...

معرفی مراکز بوتاکس تهران

f,jh;s ( بوتاکس ) botox گزینه ها برای  درمان چین و چروک به طور فزاینده ای زیاد است. تعداد بی شماری محصولات بدون نسخه وجود دارد ، و مردم نیز برای گزینه های ماندگار تر به سراغ ارائه دهندگان مراق

مرکز تزریق بوتاکس

جهت مشاوره رایگان و تماس با ما همین حالا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و تعین وقت نمایید.

02128426177

اخبار تزریق بوتاکس ژل فیلر و چربی

گالری عکس تزریق ژل و فیلرسوالات متداول تزریق بوتاکس و ژل

بوتاکس سوالات 

گالری عکس تزریق بوتاکس و چربیبهترین راه برای برجسته کردن لب ها کدام است ژل یا فیلر

بوتاکس چیست؟

تاج بازدید : 245 دوشنبه 20 آبان 1398 : 14:00 نظرات (0)

f,jh;s ( بوتاکس ) botox گزینه ها برای  درمان چین و چروک به طور فزاینده ای زیاد است. تعداد بی شماری محصولات بدون نسخه وجود دارد ، و مردم نیز برای گزینه های ماندگار تر به سراغ ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می روند. 

داروی بوتولینوم نوع A (بوتاکس) و پرکننده های پوستی هر دو روش درمانی بلند مدت هستند. هر روش را می توان برای چین و چروک استفاده کرد ، اما تفاوت های مختلفی بین این دو وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

موارد استفاده بوتاکس

بوتاکس و پرکننده های پوستی(تزریق ژل و فیلر) به طور یکسان ممکن است برای درمان چین و چروک های صورت استفاده شوند. هر درمان نیز از طریق تزریق انجام می شود.

 با این وجود ، هر دو گزینه کاربردهای کمی متفاوت دارند.

بوتاکس

بوتاکس به خودی خود یک آرامش کننده ماهیچه است که از باکتری ها ساخته شده است و بیش از دو دهه در بازار است و از آن برای درمان اختلالات عصبی ناشی از ضعف عضلات استفاده شده است. از این دارو برای درمان میگرن و سایر شرایط پزشکی نیز استفاده می شود.

برای درمان چین و چروک ، بوتاکس در درجه اول برای درمان چین و چروک محرک استفاده می شود. این چین و چروک ها به طور طبیعی در اطراف چشم و دهان و همچنین بین ابروهای شما به وجود می آیند.

 آنها با افزایش سن بیشتر می شوند. تزریق بوتاکس باعث آرامش عضلات در نزدیکی این چین و چروک ها می شود. عدم حرکت عضلات باعث کاهش چین و چروک محرک می شود.بوتاکس برای خطوط ریز ناشی از تجزیه کلاژن استفاده نمی شود.

ارائه دهنده خدمات درمانی به عضلات در قسمتی که چین و چروک خاصی دارد و می خواهید معالجه کنید ، تزریق می کند. 

روند تزریق به خودی خود فقط در چند دقیقه با داشتن نتایج قابل توجه ظرف دو هفته طول می کشد

.پرکننده های پوستی

پرکننده های پوستی یا فیلر همچنین چین و چروک های صورت را درمان می کنند. آنها در درجه اول برای درمان خطوط لبخند استفاده می شوند ، اگرچه از پرکننده ها نیز می توان برای جمع کردن لب و گونه ها استفاده کرد. بعضی اوقات ، آنها برای کاهش آثار زخم ها استفاده می شوند.

 پرکننده های پوستی برای تزریق نواحی دیگر بدن ، مانند سینه ها ، تأیید نمی شوند.

پرکننده های پوستی به اشکال مختلفی ارائه می شوند و مانند بوتاکس قابل تزریق هستند. بعضی از آنها موقتی هستند و در درجه اول برای بافتهای نرم صورت در امتداد خطوط لبخند استفاده می شوند. 

منبع غذا و داروی آمریکا منبع معتبر گزینه های زیر را تصویب کرده است:

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم (Radiesse) ، یک محلول  ژل موقتی است که به مدت 18 ماه ادامه دارد

کلاژن ، ماده موقت است که تا چهار ماه ادامه دارد

هیالورونیک اسید ، ماده موقتی است که پس از 6 تا 12 ماه اثر خود را از دست می دهد

poly-L- لاکتیک اسید (Sculptra ، Sculptra Aesthetic) ، ساخته شده توسط انسان است که حدود دو سال طول می کشد

دانه های پلی متیل متاکریلات ، تنها نوع دائمی پرکننده پوستی در دسترس است

اثرات

آیا بوتاکس موثر است؟

به گفته آکادمی چشم پزشکی آمریکا (AAOS) ، تزریق بوتاکس برای اکثر مردم نتایجی ایجاد می کند. احتمالاً در طی یک هفته از تزریق اثرات قابل ملاحظه ای خواهید دید. عوارض جانبی حداقل هستند و بیشتر آنها پس از مدت کوتاهی از بین می روند.

 اگر شرایط خاصی دارید ، ممکن است متوجه اثرات کامل بوتاکس نشوید. 

لازم است پیش از موعد با پزشک معالج خود در مورد همه این خطرات احتمالی صحبت کنید.پس از دریافت تزریق ، قادر خواهید بود فعالیتهای روزانه خود را بدون هیچ گونه بازپروری ادامه دهید. اثرات بوتاکس حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد. اگر می خواهید نتایج را حفظ کنید ، به درمان های اضافی نیاز خواهید داشت.

پرکننده های پوستی چقدر موثر هستند؟

پرکننده های پوستی نیز مؤثر تلقی می شوند و نتایج به طور کلی طولانی تر از نتایج حاصل از بوتاکس است. با این وجود ، نتایج بسته به نوع دقیق پرکننده ای که انتخاب می کنید متفاوت است. مانند بوتاکس ، به محض تحلیل رفتن پرکننده ها به درمان های نگه دارنده نیاز دارید.

عوارض جانبی

مانند تمام روش های پزشکی ، هم بوتاکس و هم مواد پرکننده پوستی می توانند با عوارض جانبی همراه باشند. همچنین در صورت وجود شرایط پزشکی  ، ملاحظات ویژه ای برای گفتگو با ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی وجود دارد. 

تمام خطرات و مزایای زیر را کاملاً بسنجید 

خطرات بوتاکس و عوارض جانبی

طبق گزارش AAOS ، بوتاکس فقط در افرادی که از سلامتی خوبی برخوردار هستند جهت کاهش خطر عوارض جانبی استفاده می شود.

عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر است:

کبودی در محل تزریق

افتادگی پلک ها ، که می تواند چندین هفته طول بکشد

قرمزی چشم و سوزش

سردرد

مصرف قطره چشم قبل از تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش برخی از عوارض جانبی کمک کند. همچنین باید برای جلوگیری از کبودی ، چند روز قبل این مصرف هرگونه رقیق کننده خون را متوقف کنید

.بوتاکس توصیه نمی شود اگر:

باردار یا پرستار هستند

عضلات  صورت ضعیف است

در حال حاضر مشکلات پوستی مانند پوست ضخیم یا زخم های عمیق وجود دارد

مبتلا به مولتیپل اسکلروز یا نوع دیگری از بیماری عصبی عضلانی است

خطرات و عوارض پرکننده های پوستی

پرکننده های پوستی نسبت به بوتاکس احتمال خطر و اثرات جانبی بیشتری را دارند. عوارض شدید نادر است. عوارض جانبی متوسط معمولاً طی دو هفته از بین می روند.

برخی از عوارض جانبی عبارتند از:

واکنش آلرژیک

کبودی

عفونت

خارش

بی حسی

قرمزی

جای زخم

جراحت

در موارد شدید ممکن است تورم طولانی مدت صورت ایجاد شود. بسته‌های یخی می توانند به کاهش بی حسی موقت و تورم کمک کنند. برای کاهش خطر ابتلا به این عوارض جانبی و سایر موارد ، قبل از تهیه پرکننده پوستی ، در صورت توصیه به پرکننده خاص ، آزمایش آلرژی یا حساسیت انجام دهید.

پرکننده های پوستی برای افرادی که سیگار می کشند دلسرد کننده است. مانند تزریق بوتاکس ، اگر از نظر سلامتی به طور کلی خوب باشید ، بهترین نتیجه و عوارض جانبی کمتری خواهید داشت.

هزینه ، در دسترس بودن و روش انجام

هر دو پرکننده های بوتاکس و پوستی از طریق متخصصان به طور گسترده ای در دسترس هستند. آنها شامل مراحل نسبتاً ساده ای هستند که در مطب ارائه دهنده خدمات درمانی انجام می شود ، اما احتمالاً ابتدا به مشاوره احتیاج دارید.

هیچ روش تحت پوشش بیمه نیست .

بوتاکس

تزریق بوتاکس توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که متخصص در معالجه هر قسمت از صورت هستند انجام می شود. اکثر متخصصان پوست و چشم پزشک معالجه بوتاکس را ارائه می دهند. یکی از مزایای بوتاکس این است که تزریقات برای بسیاری از افراد بدون نیاز به عمل جراحی یا زمان بهبودی ، ایمن و مؤثر است.

بوتاکس می تواند گزینه ای مناسب تر به نظر برسد. بسته به اینکه چه مناطقی تحت درمان قرار می گیرند

پرکننده های پوستی

پرکننده های پوستی معمولاً توسط متخصص پوست یا جراح پلاستیک انجام می شود ، اما توسط سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نیز ارائه می شود.

.پرکننده های پوستی ممکن است نتایج طولانی مدتی داشته باشند ، اما این تزریق ها عوارض جانبی بیشتری نسبت به تزریق بوتاکس دارند. همچنین باید به خاطر داشته باشید که بوتاکس و پرکننده های پوستی مشکلات متفاوت را درمان می کنند و معمولاً در نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرند.

تزریق بوتاکس و عوارض جانبی

بوتاکس زیبایی چیست؟

بوتاکس برای سه هدف اصلی استفاده می شود: کنترل اسپاسم(گرفتگی) ماهیچه ها ، تعریق شدید زیر بغل و بهبود زیبایی.

 در این مقاله ما بر روی سومین مصرف متمرکز شده ایم ، با محصولی به نام Botox Cosmetic که حاوی  بوتولینوم نوع A (ماده فعال) ، آلبومین انسانی (پروتئین موجود در پلاسمای خون انسان) و کلرید سدیم است.

 بوتاکس برای صاف کردن موقتی "خطوط اخم" استفاده می شود ، این خطوط بین ابروهای شما هستند که می توانند شما را خسته ، ناراضی یا عصبانی نشان دهند.

پ بوتاکس را با پرکننده های تزریقی اشتباه نگیرید. پرکننده های پوستی به صورت متفاوتی کار می کنند ، بافت ها را به هم می ریزند به طوری که خطوط و چین و چروک ها کاهش یافته یا از بین می روند (رستیلن، رادیس و Juvederm نمونه هایی هستند).

پزشک شما می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که کدام محصول (ها) مشکلات ظاهری خاص شما را برطرف می کند ، اگرچه به عنوان یک قاعده کلی ، بوتاکس بیشتر در قسمت بالای صورت مورد استفاده قرار می گیرد و از پرکننده ها بیشتر در مناطق دیگر استفاده می شود.

آیا شما کاندیدای خوبی برای بوتاکس هستید

در ایالات متحده ، FDA  بوتاکس را برای افراد 18 تا 65 ساله تصویب کرده است. 

اما شما نباید از آن استفاده کنید اگر:

به هرگونه ترکیبات موجود در بوتاکس یا بوتاکس زیبایی حساسیت دارید

 در گذشته عوارض جانبی از این محصولات داشتند

در ناحیه تزریق عفونت پوستی یا شرایط دیگری داشته باشید

ALS داشته باشید (بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک)، 

میاستنی گراویس  «ضعف وخیم عضلانی» 

سندرم لامبرت-ایتونیا بیماری دیگری که بر روی عضلات یا اعصاب شما تأثیر می گذارد

مشکلات تنفسی مانند آسم دارید

در بلع مشکل دارید

مشکلات خونریزی 

برنامه ریزی برای انجام عمل جراحی

جراحی صورت داشته اید

در عضلات پیشانی ضعف داشته باشید

پلک های فرو رفته داشته باشید

برخی از داروهای خاص ، ویتامین ها یا مکمل ها را مصرف کرده یا اخیراً مصرف کرده اید 

از بوتاکس انتظار نمی رود که به اندازه کافی از طریق بدن سفر کند تا روی جنین یا نوزاد شیرخوار تأثیر بگذارد. با این حال ، به دلایل اخلاقی ، مطالعات بالینی بر روی مادران باردار انجام نشده است ، بنابراین هیچ کس با اطمینان نمی داند

.بنابراین اگر قصد برنامه ریزی و یا تلاش برای بچه‌دارشدن را دارید ، باردار هستید ، قصد شیر دادن دارید یا در حال شیردهی هستید ، نباید تزریق بوتاکس انجام دهید. 

بهتر است سالم بمانید  و همیشه می توانید بعداً بوتاکس انجام دهید.

تزریق بوتاکس چگونه کار می کند

یک چین و چروک در پوست به طور معمول عمود بر عضله منقبض شده مستقر در زیر آن تشکیل می شود. به عنوان مثال ، عضله پیشانی یک عضله عمودی است و هنگامی که منقبض می شود (مانند زمانی که ابروهای خود را بالا می برید) ، خطوط تشکیل شده (چین و چروک) افقی خواهد بود.به همین ترتیب ، دو عضله که مسئولیت خطوط اخم هستند ، بین ابروها کمی به صورت افقی قرار گرفته اند ، بنابراین هنگام انقباض ، خطوط اخم به صورت عمودی ظاهر می شوند.

 بوتاکس به عضلات تزریق می شود ، جایی که باعث تحریک عصب در آن بافت ها می شود. فعالیت عضلانی که باعث ایجاد خطوط اخم می شود کاهش می یابد ، و ظاهر صاف تر حاصل می شود. بدون داشتن عضله منقبض شده در زیر آن ، چین و چروک شدن سخت تر ایجاد می شود .خطوط صورت در موقعی که آرام و بی حرکت  باشید و صورت شما وجود داشته باشد ، کاندیداهای خیلی خوبی برای بوتاکس نیستند. این خطوط بهتر توسط پرکننده های پوستی اداره می شوند. بوتاکس می تواند این خطوط را "صاف" کند اما همیشه از شر آنها خلاص نمی شود.

تزریق حدود 10 دقیقه طول می کشد معمولاً طی چند روز شاهد بهبودی خواهید بود. بوتاکس به دو تا چهار روز زمان نیاز دارد تا بتواند به انتهای عصب وصل شود که به طور معمول باعث تحریک عضلات در منقبض شدن می شود. حداکثر اثر معمولاً در حدود 10-14 روز رخ می دهد. بنابراین ، هر اثر دو هفته پس از تزریق به دست می آید

آیا بوتاکس درد دارد؟

هر تزریق می تواند صدمه بزند ، اما سوزن هایی که برای تزریق بوتاکس استفاده می شود بسیار کوچک است ، بنابراین درد معمولاً خیلی کم است. 10-20 دقیقه قبل از تزریق ، می توانید با یک کرم بی حس کننده موضعی یا یک بسته سرد بی حسی ایجاد کنید، و احساس درد زیادی نکنید.

چند بار باید تزریق بوتاکس انجام شود؟

شما احتمالاً تعجب کرده اید که بوتاکس چه مدت طول می کشد. بیشتر افراد اثرات آن را برای سه تا چهار ماه مشاهده می کنند ، اما چندین عامل ممکن است آن دوره را کوتاه یا طولانی کنند:

استفاده از سم بوتولینوم

افراد مسن با حجم عضله کمتر دوره کوتاه تر از عضلات جوان دارند

ساختار صورت شما.

 سیگار کشیدن

رژیم غذایی

چطور از پوست خود مراقبت خوبی داشته باشید استفاده از ماسک ، میکرودرمابراسیون یا سایر روشهای تجدید شونده استفاده کنید.

چقدر نور خورشید جذب می کنید و چه مقدار آفتاب به پوست شما آسیب می رساند.

 بوتاکس را بارها و بارها استفاده می کنید یا نه.

 با این حال ، به نظر می رسد بین فرد با شخص دیگر تفاوت وجود دارد  در هر صورت ، توصیه نمی شود بیشتر از هر سه ماه یک بار تزریق در همان محل تزریق  انجام شود.همانطور که با تزریق هرگونه دارو ، سیستم ایمنی بدن شما می تواند آپادتن را بر روی دارو ایجاد کند ، که این دارو را موثرتر می کند یا احتمالاً باعث ایجاد حساسیت به دارو می شود. هرچه بیشتر دارو تزریق شود احتمال ایجاد این آنتی بادی ها در برابر دارو بیشتر است

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 207
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 80
 • آی پی دیروز : 82
 • بازدید امروز : 198
 • باردید دیروز : 114
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 790
 • بازدید ماه : 3,027
 • بازدید سال : 16,154
 • بازدید کلی : 96,957